Простору Гідності і його проєкту "Інженери Порозуміння" присуджено премію «LIVIA Award 2023»
Премію Олені Ганцяк, Карлу Плеснеру, а також представникам спільноти Інженерів Порозуміння, кризових комунікацій і миробудування Олегу Іванову та Світлані Алексєєвій передав доктор Стайнер Брин, співзасновник Нансенівського центру миру та діалогів (Норвегія), визнаний одним із найдосвідченіших фасилітаторів діалогу в Європі.
Нижче наводиться переклад тексту листа, яким супроводжується нагорода (з англійської мови):
Копенгаген 03.09.2023
Шановні Олена Ганцяк-Каськів та Карл Плеснер!
Фонд LIVIA має велику радість підтвердити, що вам присуджено міжнародну премію «LIVIA Award 2023» як організації, яка сама працює у сфері практичного миробудування в Україні і координує дію Інженерів Порозуміння – українських спеціалістів з кризових комунікацій.Тож вітаємо вас! Наша мотивація: ГО Український центр «Простір Гідності» та спільнота Інженерів Порозуміння отримують нагороду LIVIA 2023 за відвагу та мудрість у своїй дії як під час революції Гідності (на Майдані в Україні у 2012-13 роках), а також за вашу нинішню роботу з впровадження та просування культури діалогу, медіації та Ненасильницького спілкування в Україні. У 2012 році ви відважно і з великою мужністю працювали над забезпеченням медичної евакуації як спецпризначенців, так і активістів Євромайдану у Києві – і тим самим ви заклали фундамент для майбутньої роботи з примирення в Українському суспільстві між протиборчими сторонами з різними цілями. Ви також визначили необхідності в більшій розбудові спроможності та обізнаності щодо Ненасильницького спілкування під час криз, а також у залученості професіоналів (медіаторів, фасилітаторів діалогу та кризових переговорників) у конфліктних ситуаціях і шукали шляхи ненасильницьких рішень виходу з конфліктів. І ви відреагували на це спостереження, задумавши і впровадивши нову освітню структуру для людей, зацікавлених у практичному миробудуванні – "Школу Інженерів Порозуміння". Ця гідна ініціатива дозволила підготувати понад 70 українців. Багато з них активно застосовують ненасильницький миротворчий громадський підхід до конфліктів в Україні сьогодні за дуже складних обставин.
Ми також хочемо відзначити вашу готовність співпрацювати з органами влади та особами на всіх рівнях суспільства, які бажають дізнатися більше про ненасильницькі методи комунікації та медіації у час війни та після неї. Крім того, у вас є бачення роботи з комбатантами і екс-комбатантами, а також зменшення наслідків ПТСР та подолання болючих довготривалих побічних ефектів насильницьких/збройних конфліктів. Своєю роботою у Просторі Гідності з Інженерією Порозуміння ви демонструєте далекоглядний та інноваційний шлях до збільшення і поглиблення місцевого досвіду й розширення сфер залучення експертів з діалогу на рівні громад, які з'явилися завдяки вашій програмі "Інженери Порозуміння".
Ми вітаємо вас і дякуємо за вашу відданість ненасильницькому підходу в Україні в час війни.