Відкрито черговий набір до Школи Інженерів Порозуміння. Дедлайн подання заявок — 2 серпня
Школа «Інженери Порозуміння» — унікальна програма, яка надає повний цикл теоретичних знань та практичних навичок на терені миропобудови та порозуміння, навчаючи інструментам діалогу й медіації. Цього року вперше до участі у програмі запрошуються кандидати з усіх областей України!
На сьогодні в Україні налічується двадцять чотири діючих фахових випускники, яких Школа підготувала за три роки свого існування. Чимало громадських організацій та представників місцевого самоврядування із вдячністю та задоволенням згадують про співпрацю з Інженерами Порозуміння й звертаються до ГО «Простір Гідності» із запитами про діалогову співпрацю та залучення сертифікованих учасників Школи до вирішення конфліктних перемовин у своїх регіонах.
Для прикладу, одна очільниця організації, що опікується гуманітарними питаннями на Донбасі, потрапила до нерозв’язної конфліктної ситуації з керівництвом міста, і це суттєво перешкоджало ефективній роботі її громадської структури. Вона звернулась до «Простору Гідності» із запитом про залучення Інженерів Порозуміння розібратися в цій ситуації. В результаті конфлікт було вичерпано і, за словами керівниці ГО, впродовж спілкування та зустрічей, що передували діалогу, сторони знаходили компроміси та розуміння. Вона із вдячністю пояснила, наскільки її надихає те, як підтримка Інженерів Порозуміння допомогла їй в інший спосіб поглянути на ситуацію і знайти шляхи вирішення задавненого питання. «Було дуже цікаво спостерігати за роботою Інженера Порозуміння. Мені б дуже хотілося у своєму повсякденному житті використовувати такі ж прийоми. Все, що відбулося, корисно для мене. У присутності фахівця з діалогу було надійніше та конструктивніше. Важливо також, що зникла агресія у спілкуванні», — розказала очільниця ГО.
Навчальна програма проекту передбачає здобуття учасниками Школи навичок з Ненасильницького спілкування, медіації, фасилітації діалогів, кризових переговорів та ін. Їх можна назвати «майстрами з налагодження міжлюдських відносин», а лід-тренер Школи ІП, сертифікований тренер з Ненасильницького спілкування та сертифікований спеціаліст з кризових переговорів Карл Плеснер порівнює уміння Інженерів Порозуміння з майстерністю автомеханіка: «Коли у вас ламається автівка, важливо, щоб вона була полагоджена, і її можна було безпечно використовувати. З таким питаннями допомагають на автосервісі. Подібне можна сказати й про суспільні взаємини: коли вони руйнуються чи напружені, Інженер Порозуміння знає, як налагодити зв’язки у конфліктах, що завдають людям шкоди та болю. Наші випускники допомагають учасникам конфлікту комунікувати між собою, щоб вони могли вирішувати разом складні ситуації у мирний спосіб, замість протистояти і боротися один з одним».
Нині завершується вивчення теоретичного курсу учасниками групи № 5, і далі на них очікує практичне відпрацювання здобутих навичок у своїх спільнотах. За кілька тижнів вони підуть «у поля» для того, щоб сприяти вирішенню конфліктних ситуацій, від яких потерпають групи людей у соціумі. Саме їм доведеться допомагати порозумітися в обставинах ворожнечі та незгоди.
А от для групи № 4 і практичний період навчання вже добігає кінця.
ЇЇ учасниця Аліна Котенко з Луганської області прийняла рішення виїхати за межі тимчасово окупованої території, коли розпочалася війна. Вона десять років практикує як психолог, але зіткнувшись особисто з новими викликами, почала шукати інших інструментів, які б були корисні для неї самої та зменшували б напругу у суспільстві загалом.
«У мене великий досвід групової терапії, особистих трансформацій моїх клієнтів, але в цій програмі вийшло так, що очікування у мене були одні, а те, що я тут отримую, перевищує їх в рази. Усередині групи встановився глибокий зв’язок між її учасниками, це допомагає витримувати якісь внутрішні больові точки і безпечно, з користю для особистого розвитку, проживати їх. Йдеться про навчання і отримання навичок водночас — ми на практиці робимо одразу те ж, що нам розказують в теорії,» — ділиться враженнями від навчання учасниця 4-ї групи Школи «Інженери Порозуміння» Аліна Котенко.
Цікаво, що науковці пророкують майбутнє саме професіям, які «зшиватимуть» суспільства між собою. Про це йдеться зокрема, у доповіді Римського клубу — однієї з найавторитетніших неурядових організацій у світі. Автори називають серед ключових напрямків тенденції до стійкого розвитку людства, пошук мудрості, примирення протилежностей та баланс загалом. Власне, такі завдання і ставить перед собою Школа Інженерів Порозуміння на шляху до підготовки фахівців з вирішення мирного співіснування усіх учасників суспільства та розв’язання їх питань шляхом діалогу порозуміння й фасилітації.
Черговий набір до групи № 6 триватиме до 2 серпня 2020 року.
Деталі та форма подачі заявки на участь — за посиланням peaceengineers.com
Для відібраних учасників навчання безоплатне.
Довідково: Програму «Школа „Інженери Порозуміння“» в Україні реалізовує ГО «Центр Ненасильницького спілкування та примирення „Простір Гідності“» в рамках міжнародного проекту «Діалог задля вирішення конфліктів» спільно з ПАКС (Нідерланди) та за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.