Домінік Бартер

Домінік Бартер (Dominic Barter) — британський і бразильський новатор та дослідник у сфері дизайну діалогічної системи (Dialogical System Design), яка за допомогою принципів соціальних змін Ненасильницького спілкування (ННС) служить впровадженню сталих, інклюзивних, адаптивних рішень у відповідь на потреби громад; співавтор відновної практики трансформації конфлікту на різних суспільних рівнях, відомої у світі, як «Відновні кола» (Restorative circles).

Понад 25 років Домінік працював з маргіналізованими громадами, організаціями, місцевими та національними органами влади, ООН та міжнародними агентствами, сприяючи співпраці та змінам, насамперед у сферах юстиції, освіти, управління, спільного фінансування громад та місцевого самовизначення.

У середині 90-х він співзаснував практику Відновних кіл для динамічної взаємодії з конфліктом, яка почалася з розмов із мешканцями підконтрольних бандам мікрорайонів Ріо-де-Жанейро. Відтак Домінік адаптував практику Відновних кіл для застосування у форматі національних проєктів Державного департаменту освіти та Міністерства юстиції Бразилії. У співпраці з місцевими громадами, активістами, судами та органами державної влади в освітній сфері з питань трансформації громадянського конфлікту, він поширював застосування Відновних кіл на території Бразилії, а згодом ще у 50 країнах світу. У 2016 році праця Домініка Бартера отримала визнання у документі постанови Національної ради юстиції Бразилії щодо запровадження відновного правосуддя в судах на федеральному рівні.

У 2010 році Домінік розробив та координував проєкт «Відновлення діалогу» для Міністерства освіти штату Ріо з подальшою адаптацією системи відновного правосуддя у виправних закладах для неповнолітніх громадян. Він розробив та впровадив програму медіації для превентивних підрозділів поліції, після чого був запрошений до Постійної групи з примирення та вирішення конфліктів у Верховному суді Ріо у ролі експерта і радника.

Домінік очолював Раду директорів Міжнародного Центру Ненасильницького спілкування (CNVC), започатковану його вчителем і колегою, засновником процесу Ненасильницького спілкування (ННС) Маршаллом Розенбергом. Також був членом міжнародної консультативної ради журналу «Відновне правосуддя». Він заснував мережу CNVBrasil, що об’єднала тисячі учасників з усієї Бразилії через низку соціальних проєктів, реалізованих у рамках інноваційного процесу економічної солідарності, відомого як «Фінансова співвідповідальність».

1 червня 2015 року Домінік відкрив відому у сфері п’яту Національну конференцію Національної асоціації громади і відновного правосуддя США (NACRJ) у Флориді промовою «Використання відновного правосуддя для побудови сталої спільноти», що мала великий вплив на впровадження альтернативного підходу до системи правосуддя в США.

В кінці 2021 року Домінік Бартер вперше відвідає Україну на запрошення Карла Плеснера для участі в серії заходів в рамках проєкту «Діалог задля вирішення конфліктів», що впроваджується Українським центром Ненасильницького спілкування і примирення «Простір Гідності» у партнерстві з ПАКС Нідерланди.

Додаткове джерело про Домініка Бартера (англ. мовою) тут 
Матеріалами на англомовному сайті за посиланням: https://www.restorativecircles.org/video