Ева Рембала

Ева Рамбала – народилася і мешкає в Угорщині. З 1999 року є сертифікованою тренеркою Міжнародного центру Ненасильницького спілкування (CNVC), має 20-річний тренерський досвід у сфері ефективних комунікацій, працювала у 33 країнах світу як медіатор й спеціаліст із примирення.

У 1996 році отримала стипендію на проходження 10-денного курсу з Ненасильницького спілкування (ННС, NVC, Nonviolent communication) безпосередньо у засновника методу д-ра Маршалла Розенберга і це повністю змінило її життя. З 2000 року Ева рука в руку працювала з Маршаллом у різних проєктах, а з 2005 року вона стала представником і організатором Міжнародного центру Ненасильницького спілкування у Східній Європі, де досі активно поширює ННС, а також у країнах, де немає тренерів з ННС.

Проєкт, який сьогодні найбільше надихає Еву, – це робота з шести та 10-річними школярами, який розпочався в одній зі шкіл Угорщини. «Діти молодшого шкільного віку можуть змінюватися набагато швидше, ніж дорослі. Я працюю з ними також як медіатор – ми маємо справу з конфліктами, які виникають у колективі. І вже сьогодні є позитивний результат: стало менше агресії, діти рідше вдаються до насильства у конфліктних ситуаціях».

В Україні Ева працює тренером у проєктах партнерів «Простору Гідності» – Просвітницької ініціативи Empatia.pro та у проєктах для освітян Міжнародного інституту інтегрального розвитку («Соціальна інтеграція через розвиток емоційного інтелекту та навичок миротворчості у школах на Сході України», «Інтегральне лідерство», «Школа Емпатії»). Ева навчає викладачів-учасників проєктів ННС та активно підтримує бажання команди МІІР та Empatia.pro впровадити таке навчання в усій освітній системі України. Ева щиро вірить, що робота в цьому напрямку допоможе українському суспільству долати наслідки травми війни та стати стійкішим до зовнішніх впливів. «Війна – це страшно. В Україні – це надзвичайно складна робота. Та мене надихає доброта і щирість, яку я побачила в українцях», – каже Ева. «В Україні, як і всюди у стосунках, є потреба в людяності, здатності знаходити добро у кожному. Війна розпочинається в головах людей. Мир народжується в наших серцях».

Ева Рамбала товаришує з «Простором Гідності» й підтримує з часу його заснування у 2014 році, а з 2019 року долучається до проєкту «Школа Інженерів Порозуміння» у якості тренера для груп короткострокових програм «Школи Інженерів Порозуміння». У час повномасштабного вторгнення РФ в Україну, Ева відвідує Україну із тренінгами, зокрема пропонує офлайн-супервізію для Інженерів Порозуміння, що входять до мережі українських кризових комунікацій та відбудови миру.

Вебсторінка Еви Рамбали англ. мовою тут