Руслан Біленко

м. Торецьк. Донецька обл.

Особистий ідентифікаційний номер (PEID): PE6/1–22

Інженер Порозуміння

м
едіатор, фасилітатор діалогових процесів, посередник у кризових переговорах та конфліктах.

Освіта: військова, юридична, кризові комунікації.

Полковник у відставці Державної кримінально-виконавчої служби України.
За 26 років служби має величезний досвід у адміністративній, організаторській та командній роботі.

З початком збройного конфлікту на Донбасі виконував службово-бойові завдання на відповідальних посадах в управлінні Державної пенітенціарної служби України в Донецькій області, зокрема й на непідконтрольній території. Має досвід ведення переговорів, як з командуванням Збройних сил України, так і з польовими командирами незаконних збройних формувань.

Працював спеціалістом з налагодження комунікацій благодійного фонду «Джерело відродження» (CFSR), спрямованого на протидію торгівлі людьми.
Має досвід роботи в «сірій зоні» і на лінії бойового зіткнення.

До війни, будучи мешканецем невеликого містечка на лінії розмежування Донеччини, у питаннях конфлікту на Південному Сході України використовував ННС, виходячи з наміру підтримувати громади на сході гуртуватися і освоювати навички виходу з конфліків мирним шляхомі. Свій досвід, знання, навички та вміння також використовував для зміцнення порозуміння та відновлення довіри у громадах на лінії бойового зіткнення, у діалогах із населенням непідконтрольної сторони сходу країни. Здійснював діалогові зустрічі зі співробітниками правоохоронної системи, військовослужбовцями, органами місцевого самоврядування, керівництвом військово-цивільних адміністрацій та ін.

З початком Повномасштабного вторгнення РФ в Україну 2022 року пішов в оборону Донецької області, організувавши там добровольче формування ТРО Торецької громади та очоливши його як командир. Зараз очолює комунальну сферу Торецької ВЦА та продовжує здійснювати у ній Інженерію Порозуміння.

Контакти: моб.: +38 050 572 22 61; email: Ruslanbelen@gmail.com

Руслан Біленко біля прапору міста Торецька (праворуч) та Ольга Гарюк, керівниця пункту Незламності Торецької ВЦА біля прапору Донецької області (ліворуч)  у пункті Незламності Торецької ВЦА.


На фото, зліва направо: Карл Плеснер, співзасновник ГО "Український центр 'Простір Гідності'"; Василь Чинчик, Начальник Торецької міської військової адміністрації Бахмутського району Донецької області; Руслан Біленко, Інженер Порозуміння, керівник комунальної служби Торецької міської військової адміністрації Бахмутського району Донецької області; Олена Ганцяк-Каськів, очільниця ГО "Український центр 'Простір Гідності'".

Руслан Біленко та співзасновники ГО "Український центр 'Простір Гідності'" - Карл Плеснер і Олена Ганцяк-Каськів. Селище Нью-Йорк, міська громада Торецького району, жовтень 2023 р.