Руслан Біленко

м. Торецьк. Донецька обл.

Особистий ідентифікаційний номер (PEID): PE6/1–22

Інженер Порозуміння.

Медіатор, фасилітатор діалогових процесів, посередник у кризових переговорах та конфліктах.

Освіта: військова та юридична.

Полковник у відставці Державної кримінально-виконавчої служби України.
За 26 років служби має величезний досвід у адміністративній, організаторській та командній роботі.

З початком збройного конфлікту на Донбасі виконував службово-бойові завдання на відповідальних посадах в управлінні Державної пенітенціарної служби України в Донецькій області, зокрема й на непідконтрольній території. Має досвід ведення переговорів, як з командуванням Збройних сил України, так і з польовими командирами незаконних збройних формувань.

Спеціаліст з налагодження комунікацій благодійного фонду «Джерело відродження» (CFSR), спрямованого на протидію торгівлі людьми.
Має досвід роботи в «сірій зоні» і на лінії бойового зіткнення.

До війни, будучи мешканецем невеликого містечка на лінії розмежування, у питаннях конфлікту на Південному Сході України використовував ННС, виходячи з переконання, що тільки Ненасильницький метод та миротворчий підхід може довгостроково і кардинально змінити ситуацію на Донбасі. Свій досвід, знання, навички та вміння також використовував для зміцнення порозуміння та відновлення довіри у громадах на лінії бойового зіткнення, у діалогах із населенням непідконтрольної сторони сходу країни.
Здійснював діалогові зустрічі зі співробітниками правоохоронної системи, військовослужбовцями, органами місцевого самоврядування, керівництвом військово-цивільних адміністрацій.

З початком Повномасштабного вторгнення РФ в Україну 2022 року пішов в оборону Донецької області, організувавши там добровольче формування ТРО Торецької громади та очоливши його як командир.

Контакти:
Моб.: +38 050 572 22 61
E-mail: Ruslanbelen@gmail.com