Сінта Депондт

Співзасновник і партнер проєкту, керівник проекту, куратор компоненту практики, тренерка: «Основи ННС», "Фасилітація діалогу" (Нідерланди)


Сінта Депондт з 2005 р. залучена до проєктів, спрямованих на зближення і сприяння налагодженню порозуміння між людьми в суспільствах, розділених конфліктом. Вона спільно з партнерами розробляла, реалізувала і керувала проєктами, зосередженими на діалозі.

Основними складовими її роботи було формування, супровід і фасилітація процесу діалогу між представниками розділених громад в основному в контексті нагірно-карабахського, грузинсько-південноосетинського і грузинсько-абхазького конфліктів. В ПАКСі, де Сінта працює з 2009 р., вона відігравала ключову роль у процесі збору і обміну знаннями та досвідом із фасилітації діалогу і медіації.

Провела багато тренінгів за цієї тематики як в Нідерландах, так і поза їх межами, семінарів зі стратегічного планування і розробки проєктів у миротворчій сфері.
У Південному Кавказі Сінта працювала кілька років над розбудовою місцевого потенціалу з фасилітації діалогу. Також була низка проєктів, присвячених проблемам пам’яті та роботі з минулим через обмін особистими історіями людей.

У 2014 р. Сінта дізналася про Ненасильницьке спілкування і розпізнала в ньому багато елементів фасилітації діалогу, які вона вже практикувала. Водночас в цьому методі вона відкрила способи поглиблення і зміцнення процесу діалогу, в яких вона брала участь. Відтоді вона ділиться ННС в Нідерландах, а також під час роботи ПАКСу зокрема у проєкті Школи Інженерів Порозуміння в Україні, який ПАКС здійснює разом з Українським центром Ненасильницького спілкування і примирення «Простір Гідності». Сінта вивчала російську мову, літературу і цивілізацію (грузинську як другу
іноземну мову) у Французькому національному інституті східних мов і цивілізацій, здобула ступінь магістра політології в Паризькому інституті політології, де вивчала дослідження конфліктів і пострадянський простір.