Інтерв’ю із засновниками ГO «Простір Гідності»
В гості до команди «Простору Гідності» завітала Мар’яна П’єцух (представниця видання «Українська правда Життя». Журналістка поцікавилась у засновників організації Олени Ганцяк-Каськів та Карла Плеснера про їхню волонтерську роботу на Сході та про цінність застосування ННС-орієнтованої медіації на практиці.
«Під словосполученням „Інженерія Порозуміння“ ми розуміємо широкий набір методологій, які націлені на одне: відновлення, розбудову і збереження миру в громаді, що, зрештою, призводить до миру в країні», — так описують мету створення «Школи» її засновники.
Карл Плеснер: Нам треба абсолютно чітко зрозуміти, що примирення — це не є прощення злочинів проти людяності та не є відмовою від правосуддя. Примирення і правосуддя — це два різні процеси, що не обов’язково пов’язані між собою.
У той же час, в будь-якому суспільстві завжди будуть люди готові до примирення і ті, які неготові до нього. Але чи люди, які не готові, мають право відмовляти тим, хто хоче примирення?
Олена Ганцяк: «Інженер порозуміння» не обов’язково повинен мати нейтральну позицію, бо він чи вона також людина з серцем, почуттєвою сферою, з власною ідентичністю.
Та це той професіонал, який озброєний своєю людяністю, не відмовляючись від своєї особистої позиції, вміє ніби поставити її збоку на час роботи у конфлікті, щоби могти бачити ситуацію очима сторін та допомогти їм знайти спільну мову.
Для підконтрольної Україні частини Донбасу є велика потреба в таких фахівцях, у медіаторах і фасилітаторах. Адже там є проблеми на тлі великої кількості внутрішніх переселенців.
Наприклад, місцеві переймаються за свої робочі місця, чи не займуть їх переселенці з інших частин Донецької та Луганської областей. Людей варто єднати на ґрунті спільних цінностей, і тут дуже допоможе фахівець…
… Інженер порозуміння» має таку професійну місію — допомагати людям відкриватися один одному, розуміти одні одних, налагодивши, в першу чергу. зв’язок з собою.»
Повністю статтю можна прочитати за посиланням Інженери Порозуміння» Карл Плеснер та Олена Ганцяк: «Примирення — це не відмова від правосуддя»,
«Щиро радіємо, що про культуру діалогу в Україні зараз активно говорять та є такий інтерес!»
Статтю для інтерв’ю з промовистою назвою «„Інженери Порозуміння“ Карл Плеснер та Олена Ганцяк: „Примирення — це не відмова від правосуддя“, опубліковане виданням „Українська правда життя“ було підготовлено в рамках проекту „Комплексна інформаційна кампанія, спрямована на руйнування негативних стереотипів щодо внутрішньо-переміщених осіб та залучення молоді різних регіонів України до діалогу і пошуку шляхів порозуміння через популяризацію культури діалогу та ненасильницької комунікації“, який реалізується ГО «Західноукраїнський медіа-центр „Нова журналістика“ в рамках програми „Медіація як рушійна сила до порозуміння в українському суспільстві та поза його межами“, що виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з німецькою Громадською організацією ChildFund Deutschland e.V. та за підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.